Laczkó Dezső Múzeum – Hősök kapuja látogatóközpont

A Laczkó Dezső Múzuem vári kiállítóhelyei, Tűztorony, Hősök Kapuja, Várbörtön is izgalmas proramokkal várják az érdeklődőket Múzeumok Éjszakáján.

Tűztorony

Veszprém város legmagasabb pontján áll a Vár egyetlen, a középkorból megmaradt tornya, a barbakán, a mai Tűztorony, ami 48 méter magas, így egyedülálló kilátással gyönyörködteti a szemet és madártávlatból teszi megismerhetővé a város épített és természeti környezetét.

Hősök Kapuja

Az 1939-ben felavatott és 2013-ban felújított Hősök Kapuja kiállítóhelyen a látogatók helytörténeti ismeretekkel gyarapodhatnak, megismerkedhetnek az épület történetével, eredeti funkciójával és városunk történelmének sorsfordulóival.

Várbörtön

A Laczkó Dezső Múzeum talán legizgalmasabb látványossága veszprémi Várbörtön mínusz harmadik szintje. Az 1858-tól működő börtön az utolsó várbörtönként zárta kapuit 2003-ban. Az „Élet a mínusz harmadikon, Várbörtön a 21. században” kiállítás ezt az időszakot öleli fel és ismerteti. Fedezze fel a mínusz harmadik szint titkait!

Múzeumok Éjszakája a Laczkó Dezső Múzeumban "HŐSÖK KAPUJA LÁTOGATÓKÖZPONT"

HŐSÖK KAPUJA LÁTOGATÓKÖZPONT

(Veszprém, Vár u. 2.)

TŰZTORONY

(Veszprém, Vár u. 9.)

17.15 – Régi és Új – Séta a Várban; A veszprémi vár régész és művész szemmel

21.00 – Fénybe öltözik a Hősök Kapuja – MÉHKAS DIA PROJEKT

22.00 – Egészség és szerelemjósló tűzugrás a Dubniczay- palota előtt

Tűzgyújtás, tűzugrás, körtáncház a Kis-Bakony Néptáncegyüttessel

23.15 – Esti tárlatvezetés a Hősök Kapujában és a Tűztoronyban Fogl Krisztián történész vezetésével

A Múzeumok éjszkája belépőjegyárak

1. A Laczkó Dezső Múzeum és Bakonyi Ház rendezvényeire (Veszprém, Erzsébet sétány 1-3.)

Belépőjegy: felnőtt 1000 Ft

Kedvezményes: 500 Ft

Családi: 2000 Ft

2. Kombinált jegy a Laczkó Dezső Múzeum – Művészetek Háza Veszprém – Hősök Kapuja – Tűztorony rendezvényeire (Erzsébet sétány, Vár utca)

Kombinált: felnőtt 1600 Ft

Kombinált kedvezményes: 800 Ft

Kombinált családi: 3000 Ft

3. A Művészetek Háza Veszprém rendezvényeire (Modern- Képtár Vass László Gyűjtemény, Csikász Galéria, Dubniczay- palota, Várgaléria, Magtár, Tegulárium, Piarista Gimnázium)

Belépőjegy: felnőtt 1000 Ft

Kedvezményes: 500 Ft

Családi: 2000 Ft

VÁRBÖRTÖN
9.00 – 24.00  Éjszaka a Várbörtönben
BÖRTÖNMÚZEUM - tárlatvezetések
A turnusok a Hősök Kapuja információs pontjától
9 órától 24 óráig óránként indulnak.
(Veszprém, Vár u. 2.)
A Várbörtön megtekintéséhez külön jegyváltás szükséges.
Jegyárak:
Felnőtt: 1.000 Ft
Diák/nyugdíjas: 500 Ft
Családi: 2.000 Ft
Előre foglalásra lehetőség nincs,
jegykiadás érkezési sorrendben.
A múzeum a programváltoztatás jogát fenntartja, a programokon való részvétel jegyváltáshoz kötött.

|attrakció, gyermekprogram, tárlatvezetés